• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Make up do szkoły?

W wielu szkołach w regulaminach obowiązujących uczniów, istnieją zapisy dotyczące dopuszczalnych form malowania się dziewcząt. W niektórych szkołach istnieje całkowity zakaz malowania twarzy i paznokci. W innych dopuszcza się delikatny make up w naturalnych kolorach oraz malowanie paznokci bezbarwnym lakierem. Istnieją też szkoły do których dziewczęta przychodzą w pełnym, ciężkim makijażu, malują paznokcie na krzykliwe kolory, czasami nawet noszą długie tipsy.

Dlaczego duża część nastolatek lubi się malować? Często dlatego, że taki przekaz medialny jest do nich kierowany. Chcą dorównać wyglądem młodocianym gwiazdkom i celebrytkom. Zupełnie nie zdają sobie sprawy z wizualnej manipulacji (m.in. słynny photoshop) jakiej są poddawane. Wydaje im się, że to co widzą w Internecie, telewizji, czy w prasie kobiecej – jest prawdziwe i piękne. Nie zauważają sztuczności zafałszowanego obrazu kobiecości.

Czasem jednak powód jest inny. W okresie dojrzewania, wiele dziewcząt ma poważne problemy z cerą – przesuszającą się, przetłuszczającą lub wrażliwą. Często bezskutecznie walczą z trądzikiem młodzieńczym. Bojąc się braku akceptacji rówieśników, starają się maskować niedoskonałości cery ciężkimi podkładami i pudrami. Nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób nie tylko jeszcze bardziej zwracają na siebie uwagę, ale pogłębiają problemy z cerą.

Mamy, które mają córki w wieku dorastania, powinny zwrócić dużą uwagę na ten problem. Pokazać dziewczętom jak dbać o zdrowie skóry, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych używać oraz jak umiejętnie i delikatnie maskować niedoskonałości cery.

Warto też uzmysłowić dziewczętom wpływ zdrowej diety na wygląd ich skóry. W niektórych sytuacjach można również umówić nastolatkę do kosmetyczki lub lekarza dermatologa.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY