• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Mamy kalendarz… i wspólne plany

Jak planować i nie zwariować w nadchodzącym roku szkolnym?

To pytanie często zadają sobie rodzice, którzy w codziennym żonglowaniu czasem między domem i pracą, starają się zaspokoić potrzeby dzieci związane ze szkołą i zajęciami dodatkowymi, a gdy przychodzi czas weekendu szukają sposobów na wartościowe spędzanie wolnego czasu z dziećmi.

To mamy planują, pamiętają i często biorą na siebie ogromy ciężar przypominania wszystkim o wszystkim. Czy to brzmi znajomo?

Warto dzielić się domową logistyką nie tylko z głową rodziny, ale też wtajemniczać w nią dzieci. Rozmowa o nadchodzących wydarzeniach takich jak: przyjęcie urodzinowe, zakupy, wizyta u lekarza, zbliżający się test z matematyki oraz ustalanie wcześniej obowiązków domowych i szkolnych uczy dzieci samodzielności. To się nie stanie od razu, ale warto jest pracować nad tym, aby z czasem był to już nawyk.

Wypróbujcie MaMy Kalendarz…i wspólne plany, czyli tygodniowy planer dla całej rodziny. Jest to narzędzie ułatwiające komunikację w rodzinie.

okładka-i-środek

Korzystanie z MaMy Kalendarza polega na tym, aby na przezroczystej nakładce zapisać powtarzające się zajęcia takie jak: plany lekcji, basen, zajęcia językowe itp., a następnie przynajmniej raz w tygodniu wspólnie analizować nadchodzące wydarzenia po to, aby bez kolizji z innymi planami móc zapisać je w kalendarzu w odpowiednich rubrykach.

Pozostaje jeszcze znalezienie dla kalendarza takiego miejsca w domu, aby każdy z domowników miał do niego swobodny wgląd oraz systematyczne zaglądanie do wspólnego planu.

MaMy Kalendarz pomoże lepiej zorganizować codzienne obowiązki, a także rozdzielić odpowiedzialność za poszczególne zadania pomiędzy członków rodziny. To już czwarta edycja kalendarza, o którym wielu użytkowników powiedziało “kolejny członek rodziny”.

okładka-granat-standard-1

MaMy Kalendarz składa się z 53 tygodniowych kart kalendarium podzielonych na 5 rubryk.

Ponadto w zestawie znajdują się:

  • pisak
  • lista zakupów
  • kieszonka na np. rachunki
  • komplet naklejek przypominających
  • naklejki na plan lekcji
  • nakładka służąca do zaznaczania imion i powtarzających się wydarzeń
  • oraz pomysły na cotygodniowe rodzinne aktywności

z nakładką 2

MaMy Kalendarz aktywnie wspiera też rodziny poprzez darmowe dodatki do wydrukowania na stronie http://mamykalendarz.pl/pl/i/DODATKI/23

 

logo
Dowiedz się więcej na stronie MamyKalendarz.pl
Polub Mamy Kalendarz na Facebooku

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY