• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Kursy językowe pomysłem na wakacje dla dzieci?

Wakacje to dla naszych milusińskich czas relaksu, spokoju i wypoczynku. Czy warto jednak w tym czasie zainwestować w wiedzę dziecka? Czy powinniśmy zostawić mu 2 miesiące na totalny relaks?

Wiele zależy o naszego dziecka, a także tego, jaką formę kursu językowego wybierzemy dla niego. Wiele szkół językowych oferuje wyjazdy połączone z zabawą, dzięki której nastolatki uczą się języka w trakcie zwiedzania np. Londynu.

Oferty wakacyjnych kursów językowych

Propozycje szkół językowych na okres wakacyjny są często dużo bardziej atrakcyjne niż w roku szkolnym. Większość tego typu placówek nie chce robić aż dwumiesięcznego urlopu, dlatego zachęca klientów promocjami. Do wyboru mamy następujące możlwości:

  • półkolonie z językiem obcym dla mniejszych dzieci,
  • stacjonarne kursy językowe, intensywne i normalne,
  • wyjazdy i obozy zagraniczne, połączone z nauką języków obcych.

Wybór oczywiście zależy także od zasobności naszego portfela. Która jednak z tych opcji będzie najlepsza w przypadku naszego potomka?

Półkolonie z językiem obcym

Oferta ta przeznaczona jest raczej dla dzieci do 12-14 lat, starsze dzieci mogą uznać pomysł zapisania je na półkolonie za kompletnie nietrafiony. Półkolonie to świetna oferta dla osób, które chcą zapewnić dzieciom dobrą opiekę i rozrywkę, w czasie gdy sami będą w pracy. Większość tego typu zajęć trwa od 8 do 16, albo i później, oferuje wyżywienie, a nauka języka obcego to często tylko część bogatego programu zajęć. Koszt półkolonii waha się od 100 do 400 złotych za tydzień, organizują je placówki edukacyjne, szkoły językowe, domy kultury, ogniska harcerskie i tym podobne.

Stacjonarne letnie kursy językowe

To oferta skierowana do wszystkich, bez względu na wiek. Szkoły językowe prowadzą zarówno kursy intensywne, jak i od podstaw. Różny jest także cel, jaki po kursie ma się osiągnąć. Są kursy:

  • dla osób wyjeżdżających za granicę,
  • dla osób, przygotowujących się do zdawania certyfikatu językowego,
  • intensywne, trwające np. dwa tygodnie po kilka godzin dziennie,
  • ogólne, poprawiające znajomość danego języka.

Takie kursy oferuje w kilkunastu miastach np. Edun Korepetycje, prowadzą je także lokalne szkoły językowe. Cena za kurs waha się od jego rodzaju, średnio za lekcję zapłacimy między 10 a 30 złotych.

Wyjazdy na obozy językowe

To oferta zdecydowanie dla nastolatków. Jej ogromnym plusem jest możliwość używania języka w jego ojczystym kraju, wśród native speakerów. Bardzo często taki obóz przełamuje wstyd przed mówieniem i uczy prowadzenia rozmów w danym języku. Minusy takiego obozu? Koszty, odległość oraz nie zawsze godni zaufania organizatorzy – warto więc wybierać sprawdzone firmy.

Artykuł opracowany przez Edun Korepetycje w Krakowie.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY