• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Philip G. Zimbardo

Profesor Philip G. Zimbardo,  psycholog który twierdzi, że jest zakochany w Polsce. Jest autorem około 50 książek i setek publikacji naukowych. Zajmuje się naukowo psychologią społeczną. Jest jednym z najbardziej znanych współczesnych psychologów.

“Wybitny psycholog amerykański, profesor Uniwersytetu w Stanford, gdzie wykłada od 1968 roku; były wykładowca w Yale University, New York University i Columbia University; założyciel Kliniki Nieśmiałości na tamtejszym uniwersytecie, były przewodniczący Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego i Zachodniego Stowarzyszenia Psychologicznego, jeden z najsłynniejszych badaczy zjawiska nieśmiałości. Zajmuje się psychologią społeczną, w tym problematyką agresji, zła i terroru, afiliacji, teorią dysonansu i poznawczą kontrolą motywacji, eksperymentalnym badaniem symptomów patologii oraz leczeniem nieśmiałości. Dzięki zaangażowaniu w nauczanie (…) studentów, a także dzięki swojemu charyzmatycznemu stylowi wykładania, zdobył wiele nagród za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.”                                      (źródło: www.pwn.pl)

Wiele książek profesora Philipa G. Zimbardo ukazało się również w Polsce. Polecamy:

  1. „Nieśmiałość: co to jest? Jak sobie z nią radzić?” – poradnik wyjaśniający zjawisko nieśmiałości i opisujący metody jej przezwyciężania.
  2. „Paradoks czasu” – książkę tę można podsumować pochodzącym z niej cytatem „Twój czas jest cenny. Odbywasz tę podróż tylko raz, jest więc niezwykle istotne byś wykorzystał ją możliwie jak najlepiej.”
  3. „Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?” – autor analizuje czynniki, które powodują, że człowiek staje się oprawcą lub ofiarą.
  4. „Siła czasu” (Philip G. Zimbardo, Richard .M. Sword, Rosemary K. M. Sword) – bestseller, którego autorzy, opierając się na badaniach naukowy oraz historiach z życia różnych ludzi, szukają odpowiedzi jak stanąć na nogi po traumatycznych przeżyciach.

[video_embed][/video_embed]

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY