• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Oddycham dzięki muzyce

W naszych zestawieniach #BlogowyCzwartek i na naszym fanpage’u nieraz gościły teksty Aniki, autorki bloga Tamta Strona Lustra. Jej nastoletni syn Patryk, zwany przez przyjaciół Johny’m, choruje na mukowiscydozę. To trudna chora, a leczenie jest kosztowne.

Anika jest samotną mamą. Jej mąż zmarł – na mukowiscydozę, na którą choruje też Johny. Anika zajmuje się dziećmi, pracuje, prowadzi bloga. Jest wrażliwą, ciepłą osobą. Jej teksty wielu chwytają za serce, bo Anika pisze emocjami, pisze łzami. Johny zaś jest świetnym chłopakiem, pełnym pasji, ogromnego poczucia humoru. Ma niezwykłą siłę ducha, której niejeden dorosły mógłby mu pozazdrościć.

Tak, to nie przypadek, że na początku wspomniałem, iż leczenie Johny’ego jest kosztowne. Przyjaciele Aniki postanowili pomóc jej i Johny’emu organizując akcję “Oddycham dzięki muzyce“. Dlaczego tak? Bo pasją Johny’ego jest właśnie muzyka. Na jednej z blogerskich grup Kamila, autorka bloga Archiwum Chaosu, rzuciła pomysł, by blogerzy włączyli się się i wsparli koleżankę po klawiaturze (no, bo nie po “piórze”). Pomysł nam się spodobał i postanowiliśmy wykorzystać do tego nasz cykl #BlogowyCzwartek.

Nasza aukcja reklamowa na rzecz Johny’ego

Drogie Blogerki i Drodzy Blogerzy! Jak wiecie, mamy dla blogerów ofertę wpisów sponsorowanych na naszym fanpage. Wpis jest poleceniem konkretnego tekstu na blogu: link + grafika (zgodnie ze standardem FB) + zachęcająca do odwiedzin zapowiedź.

Pakiet 3 takich wpisów kosztuje 750 PLN (+ 23% VAT). Wpisy są emitowane na naszym fanpage w dowolnym dniu prócz czwartku, w godzinach wieczornych, kiedy jest tzw. szczyt frekwencyjny. Wiemy od tych, którzy już korzystali, że to dobre narzędzie promocyjne, a polecenie u nas generuje spory ruch na blogu.

Wystawiamy więc taki pakiet na aukcję z ceną minimalną 500 PLN. Licytacja będzie odbywać się na tablicy poświęconego zbiórce na rzecz Johny’ego wydarzenia, po udostępnieniu tam informacji przez organizatorów akcji, zgodnie z zasadami, które określili tam sami organizatorzy. Cała licytowana kwota przeznaczona jest na akcję, my nie bierzemy z tego ani grosza. Po prostu, gdy dostaniemy sygnał od organizatorów, że pakiet został wylicytowany, a zwycięzca aukcji wpłacił pieniądze na konto, zamieścimy za darmo wylicytowane reklamy w terminach uzgodnionych ze zwycięzcą.

Nasza aukcja kubkowa na rzecz Johny’ego

Reklama u nas to coś, co, jak sądzimy, jest atrakcyjne dla blogerek i blogerów, ale przecież nie tylko oni mogą chcieć włączyć się w pomoc Patrykowi, czyli Johny’emu. Chcemy więc udostępnić również coś dla tych, którzy nie prowadzą blogów.

Jak wiecie, przy naszej stronie działa też sklepik z koszulkami, bluzami, torbami i kubkami. Postanowiliśmy przekazać na licytację jeden z kubków. Ponieważ ci, którzy pomagają, pokazują serce, wybraliśmy kubek właśnie z sercem, tak dokładnie to z uchem w kształcie serca.

Aukcja odbywa się na takich samych zasadach jak poprzednia: Licytacja odbywa się na tablicy poświęconego zbiórce wydarzenia po udostępnieniu tam informacji przez organizatorów. Zwycięzca wpłaca całą kwotę na konto akcji, organizator nas informuje, a my wysyłamy kubek.

Do wyboru jest jeden z dwóch kubków:

kubek_mr

Jak widać na zdjęciu – kubek jest piękny, biały, ma ucho w kształcie serca i logo serwisu Mądrzy Rodzice. A przecież ktoś, kto jest Mądrym Rodzicem, ma serce i pomaga innym, prawda?

kubek_korczak

A oto drugi z naszych kubków, który jest częścią kolekcji #prawadziecka. Piękny, biały, z uchem w kształcie serca, z wizerunkiem Janusza Korczaka i jego pięknym zdaniem: “Nie ma dzieci, są ludzie.”

Jak można jeszcze pomóc Johny’emu?

Obserwujcie na bieżąco stronę internetową akcji oraz stronę wydarzenia na Facebooku. Tam znajdziecie zawsze aktualne informacje o tym, co się dzieje.

Bierzcie udział w aukcjach, zwłaszcza że pojawiają się naprawdę fajne rzeczy do wylicytowania. Wpłacajcie, jeśli ktoś może, jak może, i ile może, pieniądze na konto zbiórki. Promujcie odbywające się aukcje, udostępniając informację o nich – na swoich blogach, stronach, profilach społecznościowych. A może sami przekażecie coś do zlicytowania? Ach, no, i ważna sprawa: apel kierujemy nie tylko do blogerek i blogerów, rzecz jasna.

Warto pomagać!

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY