• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Kto dostanie zaproszenie na wizytę adaptacyjną?

Wiele dzieci boi się wizyty u stomatologa. Ten lęk może sprawić, że od małego nie będą właściwie kontrolować stanu zdrowia zębów ani dbać o nie. Ale tak być nie musi.

Zdrowie zębów jest bardzo ważne. Trzeba o to dbać od samego początku i jak najwcześniej zacząć wyrabiać w dziecku nawyk pielęgnacji zębów, ale też przyzwyczajać do regularnych wizyt u stomatologa. Wizyty takie to nie tylko leczenie, gdy już coś dzieje się nie tak, ale też regularne kontrole.

Ważne jest, by ta pierwsza wizyta odbyła się, zanim pojawi się konieczność leczenia. Dzięki temu za pierwszym razem nie trzeba będzie wykonywać żadnych zabiegów, zwłaszcza tych bolesnych, które mogłyby sprawić, iż dziecko zrazi się do dentysty i będzie bało się do niego chodzić.

Służą temu tzw. wizyty adaptacyjne, o których niedawno pisaliśmy. Są one dostosowane do potrzeb dzieci, które mogą obejrzeć gabinet, sprzęty i oswoić się z miejscem oraz z lekarzem. Dlatego ważne jest nie tylko to, kiedy taka wizyta się odbędzie, ale też – by dziecko spotkało się z właściwym lekarzem, który będzie umiał nawiązać z małym pacjentem dobry kontakt i zdobyć jego zaufanie.

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs, w którym można było wygrać zaproszenie na bezpłatną wizytę adaptacyjną w warszawskiej klinice Demeter. Pora na wyniki.

Zaproszenia otrzymują:

W naszym konkursie pytaliśmy Was, jaki powinien być idealny stomatolog dziecięcy. Oto Wasze opinie:

[dropcap size=”350%” textcolor=”#dddddd”]”[/dropcap]Bystry, sprytny i zorientowany w bohaterach bajkowych będących na topie, by po krótkim rozeznaniu lub wywiadzie z rodzicem, potrafił wykorzystać w czasie wizyty, sympatie dziecka do któregoś z nich. Profesjonalny, by pomimo ewentualnych oporów w bezkolizyjny sposób zrealizować swój cel stomatologiczny. Szczery, ponieważ dzieci to “mali psychologowie”, którzy w mgnieniu oka potrafią wyczuć fałsz i stracić zaufanie. Z wyobraźnią, żeby z łatwością wejść w dziecięcy świat. Cierpliwy, ponieważ posiadanie tej cechy jest niezbędne przy współpracy z dziećmi i przynosi nieocenione korzyści

[dropcap size=”350%” textcolor=”#dddddd”]”[/dropcap]Chciałbym, aby stomatolog, który zajmie się moim dzieckiem, pokazał mu wszystkie sprzęty. Opowiadał, co czym robi. Był dowcipny, zabawny. Rozluźnił atmosferę. Dobrze byłoby, żeby znał się nie tylko na ząbkach, ale i na dzieciach. Cierpliwość i życzliwość u takiego lekarza to też bardzo ważna sprawa.

[dropcap size=”350%” textcolor=”#dddddd”]”[/dropcap]Idealny dentysta dla mojego dziecka to dentysta cechami supermena: Cecha 1 – zachować “zimną krew”z uśmiechem na twarzy. Mieszkańcom miasta zagraża niebezpieczeństwo, Superman ratuje miasto z opresji, w pełni opanowany i na dodatek uśmiechnięty. Tak nasz Superdentysta ratuje zęby mej pociechy przed szalejącymi robako-zaurami. Cecha 2 – Niezawodny “. Superman zawsze wie gdzie i komu potrzebna jest jego pomoc, na czas ratuje wszystkich z tarapatow. Nasz Superdentysta wie, które zęby są właśnie atakowane przez robako-zaury i, nie narażając mojej córki, bezboleśnie i celnie pokonuje atak. Cecha 3- Wzbudzać podziw. Tylko Superdentysta umie w tajemniczy i wzbudzający podziw sposób przekonać szkraba, że dentystyczne akcesoria to pomocnicy podczas trudnych walk z robako-zaurami, a odparcie ataku wroga to czyny godne superbohatera.

[dropcap size=”350%” textcolor=”#dddddd”]”[/dropcap]Najważniejsza jest cierpliwość, odpowiednie podejście do dzieci, żeby zaufało i dało sobie zajrzeć do buzi, opanowanie i spokój, spokojny głos, odpowiedni czas poświęcony na małego pacjenta, bo badanie i leczenie może to potrwać.

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o pilny kontakt – przesłanie drogą mailową lub w wiadomości prywatnej na FB swojego imienia i nazwiska oraz nicka z komentarza, żebyśmy mogli przekazać je do kliniki.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY