• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Walentynkowa odsłona akcji „Kocham. Nie daję klapsów”

„Klaps to nie bicie”, „Czasem trzeba dać dziecku klapsa”, „Nie biję dziecka, ale klapsy się zdarzają” – takie opinie nadal są popularne wśród polskich rodziców, mimo iż od 2010 roku stosowanie kar cielesnych, w tym klapsów, jest zabronione. Ze stwierdzeniem „są takie sytuacje, kiedy trzeba dać dziecku klapsa” w zeszłym roku zgadzało się 61% Polaków. Trzy lata temu, gdy inicjowałam kampanię „Kocham. Nie daję klapsów” (mającą na celu uświadamianie, że klaps to też bicie i że żadna forma przemocy wobec dzieci nie może być bagatelizowana), opinię tę podzielało 69% naszych rodaków.

Widać więc, że akceptacja tej formy przemocy powolutku spada. Zmiana świadomości społecznej wymaga jednak nie tylko czasu, ale również – działania, dlatego też zainicjowana w styczniu 2012 roku kampania trwa nadal. Z okazji Walentynek – święta zakochanych, ale też ogólnie: miłości – organizowana jest specjalna odsłona akcji, współtworzona przez koszulove.com, której celem jest wywołanie tematu przemocy wobec dzieci również poza Internetem, w przestrzeni rodziców – w przedszkolach, żłobkach, wśród znajomych i rodziny. Koszulove.com przygotowało takie oto koszulki:

Koszulka damska:

koszulka-kocham-nie-daje-klapsow

Koszulka męska:

koszulka-kocham-nie-daje-klapsow-meska

Koszulki zostaną wysłane do zaproszonych do akcji blogerów już wcześniej wspierających kampanię poprzez zamieszczanie banerów, pisanie tekstów i aktywne sprzeciwianie się bagatelizowaniu klapsów. Tym samym staną się oni „żywymi billboardami” kampanii, a w Walentynki temat wychowania pełnego miłości i pozbawionego przemocy ponownie zaistnieje w przestrzeni zarówno wirtualnej, jak i realnej. Serwis madrzy-rodzice.pl jest patronem medialnym akcji.

Wykonane przez koszulove.com koszulki kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” można również zakupić (białe i szare, damskiemęskie), nosić z dumą i rozpowszechniać ideę wychowania bez przemocy na własnych piersiach :) Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na dalszą promocję kampanii. Polecam!

Anna Golus
Inicjatorka kampanii „Kocham. Nie daję klapsów”
Zastępczyni redaktora naczelnego serwisu madrzy-rodzice.pl

Blogi uczestniczące w akcji:

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY