• Kategoria: Archiwum
  • Data:

5 pomysłów na biznes z domu

Niedawno zostałaś mamą i opieka nad dzieckiem jest Twoim etatem? Wiele z nas oprócz bycia z dzieckiem, chce też mieć własne pieniądze, dlatego szukamy takich rozwiązań, które pozwolą nam być aktywną zawodowo i szczęśliwą mamą.

Praca dzisiaj to nie tylko etat w biurze od 9 do 17. Nowoczesne technologie dają nam mnóstwo możliwości zarabiania z domu. Możesz współpracować ze swoim pracodawcą na zasadzie telepracy, ale możesz też założyć własny biznes, pracując w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.

Jakie masz możliwości?

1. Sklep internetowy

Sprzedaż on-line to dzisiaj bardzo popularna forma pracy dla wielu mam. Wyroby rękodzieła, ubrania, akcesoria dla dzieci, ekologiczne kosmetyki – to tylko niektóre produkty chętnie kupowane w sieci. Nie musisz się martwić o wysokie koszty wynajmu lokalu i jego lokalizację. Nawet mieszkając w małym mieście masz szansę dotrzeć do tysięcy klientów z całego kraju!

2. Copywriting

Lubisz pisać? Pisz teksty na zamówienie – dla agencji marketingowych i dla indywidualnych klientów. O nowoczesnych mikrofalówkach, ubezpieczeniach na życie, ubrankach z ekologicznej bawełny. Piszesz kiedy chcesz i gdzie chcesz, na temat zlecony przez klienta.

3. Social media manager

Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez Facebooka. Każda szanująca się firma i marka ma swój profil na tym serwisie społecznościowym. Nie każdy jednak wie, jak go umiejętnie poprowadzić, żeby zaangażować fanów, zwiększyć świadomość marki wśród użytkowników. Wtedy Ty nadciągasz z pomocą, przecież i tak siedzisz na Facebooku. Pinterest, Instagram i Twitter nie mają przed Tobą tajemnic, więc dlaczego nie miałabyś nadal siedzieć na fejsie , ale za pieniądze?

4. Party planner

Imprezy urodzinowe, przyjęcia i kinderbale to wielka radość dla najmłodszych i często udręka dla ich rodziców. Wyręcz ich w tym, weź organizację takiej imprezy na swoje barki. Przygotuj scenariusz, dekoracje, zaproszenia i ofertę. Zrób to nie wychodząc z domu. Zobaczyć radość w oczach dzieci i rodziców z udanej imprezy – bezcenne.

5. Wirtualna asystentka

Jesteś skrupulatna, dokładna, lubisz pomagać innym i działasz skutecznie? Możesz zostać wirtualną asystentka przedsiębiorców, którzy nie mają czasu zajmować się osobiście sprawami administracyjnymi. Wynajmą Cię na kilka godzin w tygodniu, żebyś zdalnie napisała za nich pismo, zadzwoniła do klienta, czy zorganizowała salę na szkolenie, które będą prowadzić.

 

Podane przykłady to tylko kilka opcji na własny biznes z domowego zacisza. Jeśli planujesz założenie własnej małej firmy, to musisz wiedzieć co zrobić, aby firma osiągnęła sukces. W multimedialnym „Kursie na biznes” w prosty sposób uczymy jak być widoczną na rynku, jak znaleźć i przyciągnąć klientów, oraz co zrobić, żeby Twoja firma przynosiła zyski. To kurs dla wszystkich kobiet, które chcą być niezależne finansowo. Czy Ty do nich należysz?

 

mamo_pracuj_poziome_150dpi

Joanna Gotfryd

współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z doświadczeniem na stanowiskach związanych z handlem zagranicznym i marketingiem. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Miłośniczka Włoch, Hiszpanii i wszystkiego. co z nimi jest związane.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY