• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Wielki finał konkursu Mała Miss Polski 2014!

[dropcap size=”350%” textcolor=”#dd3333″]M[/dropcap]Miło nam poinformować, że wielki finał pierwszego ogólnopolskiego konkursu piękności dla dzieci Mała Miss i Mały Mister Polski 2014, po wielokrotnych przesunięciach terminu, ostatecznie nie odbył się wcale! Żaden chłopiec nie otrzymał więc tytułu „Mały Mister Polski 2014”, a żadna dziewczynka – tytułu „Mała Miss Polski 2014”, szarfy, korony i „prawa do uczestnictwa w międzynarodowych konkursach piękności jako reprezentantka Rzeczpospolitej Polskiej”. Czy to wielka strata dla świata? Wprost przeciwnie.

W niektórych krajach organizowanie dziecięcych konkursów piękności już teraz jest zabronione, a tegoroczne niepowodzenia organizatorów rodzimej (specyficznej, pełnej nieścisłości i dezinformacji) wersji dają nadzieję na to, że w naszym kraju zwyczaj wyłaniania najpiękniejszych dzieci w ogóle się nie przyjmie i z czasem wybory małych miss i misterów nie będą przeprowadzane w żadnym państwie na świecie.

Organizatorzy konkursu Mała Miss i Mały Mister Polski nie dają wprawdzie za wygraną i mimo coraz mniejszej liczby chętnych (na stronie www przedsięwzięcia widnieją sylwetki zaledwie kilkorga dzieci), nie odwołują wyborów, lecz co jakiś czas przesuwają termin finału, który pierwotnie miał się odbyć w październiku. Zmieniając datę wyborów, nie zaprzątają sobie jednak głowy informowaniem o szczegółach ani nawet odpowiadaniem na pytania rodziców uczestników:

10888196_908449002508155_1430225170_n

Żadnego oświadczenia z przeprosinami czy choćby wyjaśnieniami również oczywiście nie publikują, mimo iż od początku zapewniali, że ich przedwzięcie nie jest zwyczajnym konkursem piękności, ale ma promować dziecięce talenty i łączyć się z „działalnością charytatywną obejmującą wykonanie sesji zdjęciowej z udziałem finalistek i finalistów konkursu oraz wydanie kalendarza na rok 2015 pod nazwą «Dzieci dzieciom»”. Dochód ze sprzedaży tego kalendarza miał zostać przekazany współpracującym z firmą fundacjom. Miało być tak pięknie…

10887997_908449032508152_1545074327_n

Nikt nie miał się dowiedzieć, że nazwa konkursu wcale nie jest chroniona przez Urząd Patentowy (i już raczej nie będzie, bo postępowanie w sprawie zastrzeżenia tej nazwy zostało umorzone z powodu braku opłaty, co można sprawdzić na stronie tego urzędu), wszyscy mieli uwierzyć, że konkurs piękności to konkurs „fotografii, talentów i osobowości”, a intencje organizatorów są czyste i wzniosłe. Nie udało się jednak wprowadzić wszystkich w błąd, zachęcić wystarczającej liczby rodziców do zgłaszania dzieci ani sfinalizować przedsięwzięcia w mijającym roku. Mamy nadzieję, że do finału nie dojdzie ani w 2015, ani w 2105, ani w żadnym innym roku, i z całego serca życzymy tego przede wszystkim dzieciom!

Anna Golus
zastępczyni redaktora naczelnego serwisu Mądrzy Rodzice
autorka DajeSlowo.com, inicjatorka StopKlapsom.pl

ilustracja główna: Purple Sherbet Photography – Flickr.comCC BY 2.0
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY