• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Uczenie przez tulenie

Małe dzieci uczą się w nieprawdopodobnie szybkim tempie i bez przerwy, od rana do wieczora – podczas zabawy, obserwowania i naśladowania innych ludzi, wykonywania codziennych czynności. Maluchy doświadczają świata i zdobywają wiedzę bez wysiłku, naturalnie i chętnie. Ich umysły są chłonne niczym gąbki, a potrzeba rozwoju stanowi na tym etapie życia jedną z podstawowych potrzeb. Warto dostrzegać i doceniać tę wrodzoną ciekawość świata u swojego dziecka i od maleńkości dbać o jego rozwój intelektualny.

Doskonałą pomocą dla rodziców, którzy chcą wspierać realizację dziecięcej potrzeby rozwoju, jest linia produktów Cuddly ZOO, w tym przede wszystkim oryginalne EduKocyki, które „nie tylko otulają, ale i uczą”. EduKocyki są wykonane z dwóch rodzajów tkanin: miękkiej, przyjemnej w dotyku i cieplutkiej warstwy minky oraz czystej bawełny. Na bawełnianej stronie kocyków widnieje zaprojektowany specjalnie dla Cuddly ZOO, niepowtarzalny nadruk o wysokich walorach nie tylko artystycznych, ale i edukacyjnych.

Dzięki EduKocykom można pomagać maluszkom w poznawaniu nazw zwierząt, kolorów, kształtów czy rozmiarów, a starsze dzieci wprowadzać w świat literek, cyferek, a nawet języka angielskiego. Wszystkie kocyki Cuddly ZOO – wraz z poduszkami, akcesoriami i zabawkami do kompletu – są stworzone, by dać rodzicom możliwość wspierania rozwoju intelektualnego dziecka poprzez zachęcanie ich do rozmów inspirowanych nadrukami. Do każdego EduKocyka dołączono propozycje tematów, jakie można podjąć z dzieckiem, oraz edukacyjnych zabaw, w jakie można bawić się z wykorzystaniem kocyka.

Na przykład EduKocyk „Na ratunek” może służyć nauce nie tylko numeru alarmowego 112, ale też m.in.: sortowania, rozróżniania kierunków, liczenia, ustalania kolejności, a nawet… prawidłowej wymowy głosek (rodzic może zapytać „Jaki dźwięk wydaje karetka? A wóz policyjny?” i tym samym ćwiczyć z dzieckiem wymowę par głosek: e-o, i-u, o-a, co stanowi doskonałe ćwiczenie logopedyczne). Pozostałe produkty Cuddly ZOO mogą stanowić równie wszechstronną pomoc we wspieraniu rozwoju dziecka, zaspokajaniu jego ciekawości oraz budowaniu bliskości między nim a jego rodzicami. Wspólne poznawanie świata i rozmowy budują bowiem więź tak jak pełne czułości przytulanie. A jeśli dzięki EduKocykom można jednocześnie uczyć i tulić… to czemu tego nie wykorzystać?

cuddlyLogoDDD

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY