• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Dziś pytanie dziś odpowiedź – 02.06.2014

[dropcap size=”220%”]K[/dropcap]Kontynuujemy nasz cykl #DziśPytanieDziśOdpowiedź. Publikujemy pytania od rodziców do rodziców, czyli – rodzice przysyłają pytanie, my publikujemy, inni rodzice pomagają i odpowiadają. Prawda, że proste? Taka to forma rodzicielskiej samopomocy. Jeśli i Wy chcecie o coś innych tą drogą zapytać, to na naszym fanpage zamieściliśmy wskazówki, jak to zrobić.

Pytanie Andżeliki:

Witam. Obecnie jestem w trzeciej ciąży i mam problem ze starszym 5-letnim synem. Jest niegzeczny i robi na złość mimo tego, że wie od samego początku o tym, że będzie miał kolejne rodzeństwo. A na dodatek buntuje młodszego synka. I tak właśnie jest, odkąd mieszkamy z rodzicami. Kiedyś dużo z nim rozmawiałam i nasz kontakt był inny, a teraz kończy się to krzykiem. Proszę, pomóżcie.

Pytanie Ani:

Piszę do Was, ponieważ chciałam uzyskać pomoc, podpowiedź jak mogę nakłonić synka do załatwiania się na nocnik. Synek ma 2 lata i 9 miesięcy i o ile już z siusiu na nocnik nie ma większych problemów – choć zdarza mu się posikiwać lub zawołać po fakcie ale bardzo rzadko, to niestety kupa ląduje codziennie rano w majtkach, po czym idzie do szuflady po czyste majtki, wola mnie lub męża i idzie do łazienki gotowy do obrządku. Na początku przygody z nocnikiem ze 3 razy mu się udało załatwić na nocnik i wtedy oczywiście się cieszyliśmy, była nagroda itd. Teraz ani prośby, ani potencjalne nagrody ani nic innego nie jest w stanie go nakłonić ;/ Brak nam pomysłów. Nie wiem gdzie popełniliśmy błąd. Mogę prosić o jakąś mądrą poradę??

Bardzo prosimy Was, tak dla zachowania porządku, o komentowanie tu, pod tym tekstem. Dla wygody warto zaznaczyć, na które pytanie odpowiadacie. I pamiętajcie, dziś Wy podpowiecie komuś, jutro być może ktoś podpowie Wam.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY