• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Duchowy świat dzieci – wyniki konkursu

[dropcap size=”220%”]N[/dropcap]Nasza strona, czyli Mądrzy-Rodzice.pl, jest dumnym patronem medialnym wydanej przez oficynę Illuminatio książki autorstwa Marry Ellen Maunz pod tytułem “Duchowy świat dzieci”. Publikowaliśmy już na stronie naszą recenzję książki, a ostatnio, łącząc to z radosnym świętowaniem przekroczenia progu 100.000 lubiących nas na Facebooku (jeszcze raz dziękujemy), ogłosiliśmy konkurs związany z tą książką. Dziś pora już ogłosić wyniki naszego konkursu.

Zasady konkursu były bardzo proste: Prosiliśmy, byście w komentarzach pod wpisem konkursowym zdradzili, jakie trudne pytania zadały Wam Wasze dzieci. Nie trzeba było niczego wysyłać, niczego kupować, nie było zbierania lajków ani innych takich wynalazków. Czyli – jak to u nas. A teraz 3 wybrane, całkowicie subiektywnie, odpowiedzi, które nagradzamy książkami. Oczywiście – są to książki “Duchowy świat dzieci”. Nagrody są całkowicie równorzędne.

Magdalena Smugowska:

Mam dwójkę dzieci: 2,5-letniego synka, który na ten moment nie zadaje trudnych pytań (jest na etapie “co to to to”), oraz prawie 7-letnią córeczkę, która jest ciężko chora i nie potrafi mówić. Jednym z najtrudniejszych dla mnie pytań, jakie kiedykolwiek usłyszałam z ust dziecka (niestety nie swojego bo obecnie jest to “technicznie” niemożliwe – a szkoda bo wciąż czekam na tą chwilę) było pytanie dotyczące mojej córeczki: “CIOCIU CZY JULIA KIEDYŚ BĘDZIE MÓWIĆ?” dzieci często zadawają mi to pytanie i za każdym razem, gdy je słyszę łzy napływają mi do oczu. skończyłam studia, dużo czytam, rozmawiam z mnóstwem ludzi, znam odpowiedzi na wiele pytań, ale na to pytanie odpowiedzi nie znam… Dla mnie to właśnie To pytanie jest zawsze najtrudniejsze.

Katarzyna Pisanczyn-Łuszczuk

Mój świeży czterolatek: A mama, a czy wszystko co ma swój początek ma i swój koniec? To filozoficzne pytanie rozpętało wielkie dyskusje o świecie, czasie i przestrzeni:) No i tak do mnie dotarło, że w głowie dziecka siedzi cały wszechświat…

Magda:

Kiedy opowiadałam mojemu 4-letniemu synkowi o tym co to jest religia, o czym będzie mu opowiadał ksiądz, czego będzie go uczył. Więc tłumaczę mu, że religia opowiada o Bogu, Jezusie, aniołkach. Synek na to: “a o kogucikach też?”. Przyznam, że nie byłam gotowa ta takie pytanie :)

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt z nami, najlepiej na Facebooku i podanie nam adresu, na który mamy przesłać nagrody.

A ci, którzy nie wygrali, mogą oczywiście sięgnąć do książki, np. kupując ją na stronie wydawnictwa.

front_RGB_72dpi

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY