Dobrze dopasowane buty uchronią dziecko przed zniekształceniami stóp

[dropcap size=”220%”]D[/dropcap]Dobrze dopasowane buty mogą uchronić dziecko przed takimi wadami stóp, jak płaskostopie, koślawy paluch, przed chorobami skóry, jak grzybica, czy powstawaniem modzeli skórnych. Przy ich zakupie należy więc zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego są wykonane. Ważne są też odpowiednie wkładki, zastosowanie nowoczesnych technologii i solidne wykończenie.

Kupując buty dla dziecka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów – skóry, zamszu czy też materiałów syntetycznych. Istotne jest, aby były lekkie, giętkie, wygodne i dobrze dopasowane.

– Warto zwrócić uwagę na to, jak buty są wykonane. Czy są dostępne w numeracji pełnej czy w numeracji połówkowej, a także w różnej tęgości, aby dopasować się do stopy. Istotne jest również to, czy mają wkładki, które będą właściwie sprofilowane i utrzymają stopy w odpowiedniej pozycji, co zapewni ich właściwy rozwój – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Albińska z firmy Clarks.

Dzieciom, które są energiczne i dużo biegają, warto zakupić obuwie sportowe lub trekkingowe. Może być ono wykonane z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, które powstają przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak Gore-tex, SympaTex czy Te-por. Należy zwrócić również uwagę na rodzaje wkładek.

– Niektóre buty mają wkładki antybakteryjne bądź też membranę Gore-teksową, która sprawia, że są nieprzemakalne, woda nie jest w stanie przeniknąć do środka. Jeżeli zaś stópka się spoci, to nie ma problemu, żeby pot wyparował na zewnątrz, więc stopa jest chroniona – tłumaczy Magdalena Albińska.

Buty zawsze należy mierzyć na dwie nogi i wybrać ten większy rozmiar. Jeżeli źle dobierzemy buty np. takie, które są za ciasne, za krótkie, ze sztywnymi spodami lub zrobione ze sztywnych materiałów, narazimy dziecko na zniekształcenie stopy, np. koślawy paluch, palce młoteczkowate, powstawanie modzeli skórnych czy choroby skóry.

Nie bez znaczenia przy wyborze butów jest też aspekt modowy. Dzieci lubią, kiedy ich buty przypominają te z kolekcji noszonych przez dorosłych. W tym sezonie dziewczynki chętnie wybierają ćwieki, a chłopcy kontrastujące kolory, np. zestawienie pomarańczowego z khaki. Niektórzy producenci, aby uatrakcyjnić swoje produkty, umieszczają w obuwiu niespodziankę. W podeszwie można znaleźć np. laleczkę lub bohatera z bajki.

[video_embed][/video_embed]

źródło: Lifestyle Newseria

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY