• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Konkurs z Coccolone – wyniki

[dropcap style=’square’]K[/dropcap]Konkurs z poduszkami najwyraźniej przypadł Wam do gustu. Wzięło w nim udział 116 osób. Dało mi to mocno do myślenia i podzielę się z Wami wnioskami. Przede wszystkim jednak – podzielę się z Wami wynikami konkursu.

Coccolone - poduszki-przytulanki mówiące paciorekNagrody w konkursie były, a właściwie są, fajne. Sponsor konkursu, czyli rodzinna firma Coccolone prowadzona przez bardzo fajne małżeństwo, obiecała, że przekaże dwie cudne poduszki z aniołami. A te poduszki są niezwykłe, bo nie dość, że można się do nich przytulić, to jeszcze uczą odmawiania pacierza.

Reguły konkursu były proste. Poprosiłem Was o podzielenie się Waszymi ulubionymi kołysankami – w komentarzach pod wpisem konkursowym.

116 zgłoszeń. To nie było wcale łatwe. Wszystko trzeba było przeczytać, przejrzeć, przesłuchać, a potem – co najtrudniejsze – trzeba było dokonać wyboru. Wybieranie zwycięzców to, uwierzcie, najtrudniejsza część konkursu. Pierwotnie miały być 2 równorzędne nagrody. Ostatecznie są jednak 3. Kiedy już bowiem wybrane były 2 zwycięskie wpisy, okazało się, że wpis Adrianny Szefer chwycił jury tak bardzo za serca, że pojawiła się nagroda trzecia.

Oto lista zwycięzców:

Ania:

Nasz wieczór jest urozmaicony…i wygląda tak…kładziemy się w trójkę…i tak też śpimy z racji bycia samotną matką…ja na środku…córka 4latka po prawicy,synek prawie 2latka po lewicy…najpierw obowiązkowo 5 książeczek…2 dla chłopca…2 dla dziewczynki i jedna ogólna mojego wyboru:))) Potem śpiewamy…Twinkle twinkle little star…kumbaya my Lord…i trzecia najważniejsza dla nas kołysanka to tak naprawdę piosenka ze zmienionymi słowami….śpiewałam ja moim maluszka jak jeszcze były w brzuszku…”Kocham Was wieczorem i Kocham Was rano,kocham rozesmianych,kocham zaplakanych,kocham Wasze wlosy,kocham Wasze rece…Kocham kocham kazdego dnia wiecej”…i tak 3-5 razy…jak byla tylko corka to spiewalam:kocham Cie…czyli w liczbie pojedynczej…na koniec mówimy trzy razy Aniele Strozu moj…i zasypiamy…

WieloTata:

W górze tyle gwiazd,
W dole tyle miast,
Gwiazdy miastom dają znać,
Że dzieci muszą spać.
Ach, śpij, kochanie,
Jeśli gwiazdki z nieba chcesz, dostaniesz.
Czego pragniesz, daj mi znać,
Ja ci wszystko mogę dać,
Więc dlaczego nie chcesz spać?
Ach, śpij, bo nocą,
Kiedy gwiazdy się na niebie złocą,
Wszystkie dzieci, nawet złe,
Pogrążone są we śnie,
A ty jedna tylko nie.
A – a – a, a – a – a, były sobie kotki dwa,
A – a – a, kotki dwa, szarobure, szarobure obydwa.
Ach, śpij, bo właśnie
Księżyc ziewa i za chwilę zaśnie,
A gdy rano przyjdzie świt,
Księżycowi będzie wstyd,
Że on zasnął a nie ty.

Adrianna Szefer:

Właśnie znalazłam informację o tym konkursie, sceptycznie do niej podeszłam – przyznaję. Ale przypomniała mi się piosenka, którą śpiewała mi Mama przed snem. Prosiłam ją wiele razy żeby mi ją śpiewała, chciałam jej słuchać wciąż i wciąż. Teraz pamiętałam tylko, że w jej tekście pojawiło się imię Sebastian. Chwilkę poszukałam, znalazłam i łzy same spłynęły po policzku. Dziękuję Wam za przywołanie tych wspomnień…
A piosenka (szkoda, że nie w wykonaniu mojej Mamy) tutaj: http://fantarita.wrzuta.pl/audio/9qCX22IQSui/bella_i_sebastian
Bella i Sebastian

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcom gratuluję i proszę o pilny kontakt przez wiadomość prywatną na fanpage Mądrzy Rodzice, żebyśmy mogli uzgodnić przekazanie nagród. W wiadomości podajcie adres, na który ma być wysłana nagroda i określcie, czy wolicie poduszkę w wersji dla dziewczynek czy dla chłopców.

Aha. Nie zapomnijcie odwiedzić strony internetowej Coccolone, zobaczcie te ich cuda. A możecie też polubić ich na Facebooku.

Mam jeszcze zapowiedziane wnioski z konkursu. Wychodzi na to, że wolicie konkursy oparte na komentarzach, a nie te, w których trzeba wysyłać maile. Jeśli tylko okaże się, że przy tym rozwiązaniu sprawnie idzie przekazywanie nagród, to będę starał się częściej przy okazji konkursu stosować właśnie taki model.

A już zupełnie na koniec moja ukochana kołysanka skomponowana przez Tadeusza Woźniaka w cudownym wykonaniu Krystyny Prońko. A może ktoś pamięta, w jakiej bajce ta kołysanka się pojawiła?

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY