• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Nowa świecka tradycja

[dropcap style=’square’]C[/dropcap]Cały czas szukamy nowych pomysłów. Staramy się rozwijać zarówno stronę internetową, jak i fanpage Mądrzy Rodzice. Zależy nam na tym, by równoważyć treści poważne z lżejszymi. Mądry Rodzic to przecież rodzic, który ma też przestrzeń pewnego luzu. Dlatego z jednej strony pojawiają się na stronie teksty poważne (jak np. ten o konkubinacie), czy bardzo dla nas ważne prośby o rodziców o wsparcie w leczeniu ich chorych dzieci, a z drugiej strony chcemy wprowadzać też elementy nieco luźniejsze.

Dlatego właśnie postanowiliśmy wprowadzić nową świecką tradycję. Przygotowaliśmy specjalne tagi na poszczególne dni tygodnia:

Poniedziałek – #LubięPoniedziałki

“Nie lubię poniedziałków” – tytuł tego legendarnego filmu Stanisława Barei – mamy wrażenie – jest mottem wielu ludzi. Dzień, gdy po weekendzie, trzeba wrócić do pracy, to ten dzień, gdy internet i Facebook przepełniony jest wpisami, memami o tym, jak to autorom nie chce się wstawać z łóżka, wychodzić do pracy, pracować. To dzień, gdy potrzebujemy motywacyjnego kopa. Dlatego w poniedziałki będziemy na naszym fanpage publikować co tydzień jakiś wpis motywacyjny.

Wtorek – #JestWtorekJestHumorek

“Gdzie twój humorek? Co słychać, Florek?” – śpiewał bohater jednego z przedwojennych filmów. Wierzymy, że poniedziałkowy dół motywacyjny już mija. By ten proces wzmocnić we wtorki na fanpage będzie pojawiał się wpis humorystyczny – jakiś żart, wesoły obrazek.

Środa – #MyślNaŚrodę

Lubimy rozmaite cytaty, złote myśli. Pewnie ich wpływ na nasze życie jest mocno wyolbrzymione, ale i tak je lubimy. Dlatego w środę na fanpage pojawiać się będzie zawsze jakiś zgrabny bon mot.

Czwartek – #BlogowyCzwartek

W ramach strony Mądrzy Rodzice działa agregator “Rodzinna blogosfera” (przeczytaj też informacje, jak działa agregator i jak dodać do niego swój blog). W czwartki będziemy publikować najciekawszy lub najpopularniejszy wpis z agregowanych blogów.

Piątek – #JestPiąteczekJestKotecek

Wierni fani naszego fanpage znają już ten hashtag, jako że pojawia się od pewnego czasu. Podobno koty to najbardziej popularny temat w social media. Niektórzy co prawda twierdzą, że publikowanie zdjęć kotów to obciach, ale my jako kociarze nigdy w to nie uwierzymy. W piątki na fanpage pojawi się jakiś kot. :)

Sobota – #RodzinnyWeekend

Wielu z nas ciężko pracuje przez cały tydzień i weekend to ten czas, który można wreszcie spędzić z rodziną. Dlatego w sobotę na fanpage pojawi się jakaś propozycja na spędzenie weekendu – może to być pomysł na wspólne zajęcie albo np. informacja o ciekawym wydarzeniu. Postaramy się, by nie były to tylko wydarzenia z Warszawy. Jeśli wiecie o jakimś fajnym rodzinnym wydarzeniu weekendowym, które jest dostępne dla uczestników bezpłatnie, dajcie nam znać wcześniej.

Niedziela – #PsiaNiedziela

Piątek to dzień koci na fanpage. Nie możemy jednak przecież dyskryminować miłośników psów. To byłoby nie fair.Psy są wszak cudowne. Dlatego w niedzielę będziemy publikować coś związanego z psami.

Mamy nadzieję, że wystarczy nam wytrwałości, by co tydzień w każdy dzień pojawił się wpis z odpowiednim hashtagiem. Od razu też chcemy uspokoić, że te wpisy pojawiać się będą oprócz tego, co jest istotą naszego serwisu, czyli oprócz tematyki wychowawczej, a nie zamiast. Zaczynamy od poniedziałku.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY