• Kategoria: Archiwum
  • Data:

1 procent dla OPP

[dropcap style=’square’]M[/dropcap]Marzec i kwiecień to czas, gdy wiele osób składa swoje rozliczenie podatku dochodowego, czyli PIT. Gdy rozliczamy się z urzędem skarbowym, warto pamiętać o możliwości przekazania 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego (OPP). Nas jako podatników to nic nie kosztuje, bo i tak te pieniądze oddalibyśmy fiskusowi, za to możemy mieć wpływ na to, co stanie się z częścią naszego podatku i przy tym wesprzeć wybraną przez siebie organizację.

Mimo różnych próśb i apeli nie chcemy jako redakcja wskazywać jednej organizacji i jej promować. Tym bardziej nie chcemy wskazywać zbiórki na konkretną osobę. Uważamy, że każdy musi sam wybrać, komu chce udzielić wsparcia. Chcemy jednak wesprzeć organizacje pozarządowe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć w ramach strony Madrzy-Rodzice podstronę z listą wartych wsparcia organizacji pożytku publicznego.

I teraz kilka ważnych zasad:

  1. Informacje o organizacjach zamieszczamy całkowicie bezpłatnie. Zawierają one nazwę organizacji, link do jej strony i numer KRS. Nie przewidujemy żadnych form wyróżniania wpisów, więc nie będziemy zamieszczać logotypów, grafik promocyjnych czy spotów reklamowych.
  2. Zamieszczamy informacje o organizacjach, a nie o zbiórkach na rzecz konkretnych osób. (Apele o wsparcie na rzecz konkretnych dzieci zamieszczamy w dziale “Pomagać każdy może‘.)
  3. Zamieszczamy informacje o organizacjach działających na rzecz dzieci. Ratowanie kotów jest bardzo ważne (sami jesteśmy kociarzami), podobnie jak ochrona środowiska, ale nasza strona ma swoją tematykę.
  4. Sami decydujemy, jakie informacje zamieszczamy. To nasza subiektywna ocena. Może się zdarzyć, że nie zamieścimy informacji o jakiejś organizacji, bo np. jej cele albo formy działania sprawiają, że “nie jest nam po drodze”. Skoro publikujemy bezpłatnie, to mamy takie prawo.
  5. Nie zamieszczamy informacji o tzw. fundacjach korporacyjnych. Jeśli firma chce prowadzić działalność dobroczynną, niech przeznaczy na nią 1% swojego dochodu. Albo i więcej. Wiemy, że te organizacje robią dużo dobrego, ale mają i tak spore możliwości, a my chcemy wspierać tych, których na reklamę nie stać.

Jeśli prowadzisz organizację pożytku publicznego uprawnioną do pozyskiwania środków z 1%, pracujesz dla takiej organizacji (również jako wolontariusz) lub po prostu znasz taką organizację, napisz do nas na kontakt@madrzy-rodzice.pl i podeślij nam nazwę organizacji, jej numer KRS i adres strony www.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY