• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Wybieramy Mądre Książki – dzieci do lat 3

Kilka dni temu na naszej stronie facebookowej udostępniliśmy listę polecanych książek dla dzieci przygotowaną przez jeden z portali. Słusznie zwróciliście uwagę na to, że część z tych książek jest dość kontrowersyjna i nie wszystkie faktycznie nadają się dla dzieci. Wszyscy jednak wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom książek, czytanie książek z dziećmi, i to już od samego początku życia dziecka.

Jak widać, listy przygotowywane przez ekspertów bywają mało miarodajne, bo i eksperci bywają różni. Rankingi bestsellerów też nie są dobrym źródłem wiedzy. Wskazują wszak, co się sprzedaje, a nie – co faktycznie jest dobre. Rozmaite rankingi i nagrody często podlegają wpływom wydawców. My wierzymy w siłę wzajemnych rekomendacji. Mądrzy rodzice mogą nawzajem polecać sobie to, co dobre i co się sprawdza.

Dlatego wymyśliliśmy akcję “Wybieramy mądre książki”. Oddajemy w niej głos właśnie Wam. To Was prosimy o rekomendacje dla innych. Będziemy po kolei stopniowo tworzyć listy dla kolejnych grup wiekowych. Na początek – książki dla dzieci do 3. roku życia.

Prosimy Was o Wasze typy, tu, w komentarzach. My postaramy się potem podsumować efekt dyskusji i stworzyć taką listę. Co ważne – to będzie lista, a nie ranking – nie będzie w niej podium, nie będzie wygranych i przegranych. Do dzieła!

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY