• Kategoria: Archiwum
  • Data:

My First Activity, czyli kalambury dla najmłodszych

Zaczęło się od tego, że firma Piatnik zaproponowała nam recenzję ich najnowszej gry. Dobra, w sumie czemu nie. Przyślą, zobaczymy, jak się nam spodoba, to opiszemy i pochwalimy, jeśli nam się nie spodoba, to też opiszemy, ale skrytykujemy, a jeśli będzie nudne, to nie napiszemy. Przecież nam nie płacą.

Już paczka oklejona napisami “VIP” miło połechtała naszą redaktorsko-blogerską próżność. A potem było tylko lepiej. Rozpakowaliśmy paczkę i zobaczyliśmy fajne, kolorowe pudełko. Rozpakowaliśmy i pudełko, wyciągnęliśmy wszystkie elementy i zaczęliśmy się bawić. A zabawa jest fajna. Mieliśmy napisać tę recenzję wcześniej, ale pomyśleliśmy sobie, że idzie jesień, pogoda za oknem będzie pewnie coraz gorsza, więc teraz właśnie pomysły na to, co robić w domu, będą najbardziej przydatne.

W pudełku z grą, w specjalnych przegródkach znaleźliśmy:

  • 2 duże, ładne i solidne, drewniane figurki, czyli dwa słonie,
  • 6 kolorowych puzzli, z których składa się planszę do gry,
  • 165 kolorowych kart z obrazkami oraz napisami w języku polskim i angielskim,
  • czytelną i instrukcję z prostymi zasadami gry.

My First Activity - Piatnik

W My First Activity może grać od 2 do 16 osób, czyli może bawić się tata, mama i dziecko lub dzieci, tata lub mama z dziećmi, dzieci z kolegami, może przydać się na rodzinną zabawę albo – gdy w domu pojawi się więcej dzieci. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4. roku życia, przy czym z młodszymi dziećmi pewnie lepiej grać w mniejszym gronie, nawet jeden na jeden.

Gra to tak naprawdę znane wszystkim kalambury, tylko nieco ubarwione. Grają 2 drużyny, które opiekują się spragnionymi słoniami. Słonie muszą jak najszybciej zostać doprowadzone do wodopoju. Na trasie, czyli na planszy, znajdują się ślady słonich nóg tych w trzech kolorach. Podobne oznaczenia są na rewersach kart. Z kolei na awersach tych kart (jest ich, jak pisaliśmy 165) umieszczono obrazki przedstawiające różne przedmioty, emocje, czynności.,wraz z  podpisami w języku polskim i angielskim. Zadaniem gracza jest przedstawienie swojej drużynie zawartości wyciągniętej losowo ze stosu karty. Można to zrobić opisując, pokazując lub rysując. Jeśli gracz przedstawi hasło skutecznie i jego drużyna je odgadnie, jej słoń przechodzi na najbliższe pole ze śladem w kolorze rewersu karty.

My First Activity - Piatnik

Opóźniliśmy recenzję tej gry z jeszcze jednego powodu. Czekaliśmy na to, co nastąpiło wczoraj i za co bardzo dziękujemy: wczoraj przekroczyliśmy 10.000 fanów na Facebooku. Z tej okazji mamy dla Was KONKURS. Nagrodą w nim będzie właśnie gra My First Activity. O konkursie więcej na naszym facebookowym fanpage.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY