Wgrywam posty...

#DzieńOjca – zgłoś wpis

dzien-ojca-zglos-wpis-750x450

Większość serwisów rodzicielskich główny nacisk kładzie na treści kierowane do Mam. Dla nas też jest to ważne. Ale niemniej istotni są dla nas Tatowie.

Swoją drogą – zwróciliście uwagę, jak rzadko używa się formy „tatowie”? Mamy parę MatkaOjciec. W liczbie mnogiej: Matki i Ojcowie. To określenie bardzo oficjalne. Mamy formy: Mamusia i Tatuś. W liczbie mnogiej: Mamusie i Tatusiowie. To określenia bardzo zdrobniałe, pieszczotliwe, kojarzące się z rozmową prywatną, np. dzieckiem mówiącym o rodzicach. Mamy wreszcie formę pośrednią, taką najbardziej codzienną, czyli Mama i Tata (lub Tato). I w tej codziennej komunikacji liczba mnoga: Mamy brzmi naturalnie. A Tatowie dziwi. Dlaczego? Może dlatego że rzadko jej używamy w codziennej powszechnej komunikacji?

Dzień Ojca obchodzony jest w różnych terminach, w zależności od kraju. W Polsce obchodzimy go 23 czerwca. Uwierzycie, że wiele osób o tym nie wie? A na Mądrych Rodzicach mamy #DzieńOjca cotygodniowy. Dla nas bardzo ważne jest bowiem promowanie aktywnego udziału Tatów w wychowaniu dzieci, mądrego ojcostwa. Rola Ojca w życiu dziecka jest bowiem trudna do przecenienia. (Co w żaden sposób nie umniejsza roli Mamy).

W ramach naszego cyklu w każdy czwartek na naszej facebookowej tablicy goszczą tematy związane z ojcostwem. Mogą to być porady dla ojców, teksty o ojcowskiej tożsamości, o ojcowskich problemach. Mogą to być również tekst o ojcostwie skierowane nie do samych ojców. Jeśli napisałeś / napisałaś taki tekst na blogu, podeślij nam go, korzystając z zamieszczonego tu formularza zgłoszeniowego. Zapoznamy się i, jeśli będzie pasować do cyklu, chętnie udostępnimy u nas.

Zgłoś wpis do cyklu #DzieńOjca:

 

Tytuł bloga:

*

Twój adres email:

*

Tytuł wpisu:

*

Adres wpisu:

*

Potwierdź, że jesteś człowiekiem:

*

Contact Form Powered By : XYZScripts.com