Wgrywam posty...

AGREGATOR BLOGÓW

W nowej wersji serwisu Mądrzy Rodzice uruchomiliśmy agregator blogów.

Jak to działa?

Agregator nie zabiera nikomu treści. Korzysta z udostępnionych publicznie na blogu kanałów RSS, automatycznie zasysając tytuły i skróty wpisów. Gdy blog zostanie dodany do agregatora, informacje o nowych wpisach na blogu pojawiają się u nas automatycznie. Kliknięcie w link u nas powoduje przekierowanie internauty na blog źródłowy. Jest więc to de facto forma promocji bloga. Agregator to nic innego jak czytnik kanałów RSS w formie strony internetowej.

Jakie blogi trafiają do agregatora?

Trafiają do niego blogi związane z tematyką rodzicielstwa, wychowania, rodziny, dzieci, czy edukacji.

Blogi te dzielą się na dwie zasadnicze grupy:

  1. Blogi dodane przez redakcję
  2. Blogi zaproponowane przez autorów

Jak dodać blog do agregatora?

Jeśli prowadzisz blog pasujący tu tematycznie i chcesz, by znalazł się w agregatorze, skontaktuj się z nami i podeślij nam link do bloga. Jeśli trafi do agregatora, prosimy Cię o poinformowanie na blogu o tym w postaci zamieszczenia w widocznym miejscu jednego z dostępnych oznaczeń graficznych z linkiem do naszej strony. Zamieszczenie informacji nie jest obowiązkowe. To nasza prośba do Ciebie, która tak naprawdę opłaca się wszystkim autorom agregowanych blogów.

Jak konfigurować blog?

Możesz zgłosić swój blog do agregatora i nie zmieniać niczego w ustawieniach swojego bloga. Zachęcamy jednak do tego, by dokonać drobnej zmiany, dzięki której wszystko będzie działało sprawniej:

blogspot

Jeśli prowadzisz swój blog w serwisie Blogspot, wejdź w „Ustawienia” → Inne → Zezwalaj na kanał w blogu do wyboru np : krótki 

wordpress

W przypadku blogów opartych na WordPress warto wejść w „Ustawienia” (Settings) → „Ustawienia czytania” (Reading) → Ustawić „W kanałach nowości pokazuj wypisy” (excerpt)

Dzięki takim ustawieniom w kanałach RSS Twojego bloga, a – co za tym idzie – również w naszym agregatorze, wyświetlać się będzie tylko początek opublikowanego przez Ciebie wpisu, a nie jego cała treść. W ten sposób czytelnik, by przeczytać całość, będzie musiał kliknąć i odwiedzić Twój blog. Dzięki tej proponowanej przez nas zmianie w ustawieniach Ty zyskasz więc czytelnika, a my – większy porządek u siebie na stronie.


 

Zgłoś swój blog

Cieszymy się, że chcesz dodać swój blog do naszego agregatora. Wypełnij formularz, naciśnij przycisk i daj nam troszkę czasu. Każdy blog sprawdzamy i czytamy, przy każdym podejmujemy indywidualną decyzję i ręcznie dodajemy do agregatora. Na każde zgłoszenie odpowiadamy indywidualnie, a nie z automatu.

Twój podpis: *

*

Twój adres email: *

*

Tytuł bloga: *

*

Adres bloga: *

*

Przepisz kod: *

*


 

Usuń swój blog

Przykro nam oczywiście, że chcesz usunąć swój blog z naszego agregatora. Szanujemy jednak Twoją decyzję, dlatego udostępniamy tu formularz, który umożliwia wysłanie nam w prosty sposób prośby o usunięcie bloga i wszystkich dodanych do tej pory wpisów z naszej bazy.

Twój podpis: *

*

Adres email: *

*

Adres bloga: *

*

Tytuł bloga: *

*

Powód usunięcia: (opcjonalnie)

Przepisz kod: *

*

Contact Form Powered By : XYZScripts.com